Jeśli zastanawiasz się nad zapisaniem swojej pociechy na zajęcia pozalekcyjne, które mogą mu pomóc osiągnąć lepsze wyniki w nauce, to gra na pianinie jest strzałem w dziesiątkę.
Badania fińskich naukowców potwierdzają, że wymagająca intensywnej pracy obu rąk gra na pianinie aktywuje pracę obu półkul mózgowych. Bez ich sprawnej koordynacji nie da się wręcz wykonać prawidłowo żadnego utworu muzycznego.
Osoby grające potrafią też dużo sprawniej posługiwać się klawiaturą komputerową, mają lepszą pamięć operacyjną i krótkotrwałą, a także są sprawniejsze w dziedzinie geometrii, ponieważ nie mają problemu z wyobrażaniem sobie skomplikowanych figur przestrzennych.

Nasze zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 roku życia.

Zapraszamy również chętnych dorosłych.

Prowadzący to dr Witold Błaszczyk.

Artysta muzyk i pedagog. Absolwent dwóch wydziałów: Fortepianu, Klawesynu i Organów w klasie organów profesora Józefa Serafina, oraz Wychowania Muzycznego w klasie dyrygentury chóralnej profesora Andrzeja Banasiewicza w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Od 1984 r. prowadzi klasę dyrygentury chóralnej, harmonii i organów w Instytucie Szkolenia Organistów.
W roku 1999 w Akademii Muzycznej w Warszawie uzyskał tytuł doktora w dziedzinie sztuki muzycznej. Jako organista i kameralista wykonał ponad 350 koncertów w pięciu krajach Europy.
Prywatnie jest ratownikiem wodnym, alpinistą ze stopniem taternika samodzielnego, oraz prezesem Stowarzyszenia Kulturalny Komorów.

A dla nas to przemiły, ciepły człowiek i jesteśmy przekonani, że dzieci będą zachwycone.

Tak wspaniały nauczyciel daje pewność, że twoje dziecko nie nabierze złych nawyków.
To również pewność, że otwieramy przed naszymi uczniami nowe, wspaniałe możliwości.
Zajęcia mogą być prowadzone również w języku angielskim lub francuskim 🙂

koszt zajęć:
30 min – 60zł
45 min – 90zł