Klocki LEGO® – kreatywna edukacja

Czy będąc dzieckiem marzyłeś, żeby w szkole podczas lekcji bawić się klockami LEGO®? Teraz twoje marzenie mogłoby się spełnić. Pakiety edukacyjne firmy LEGO® są od lat wykorzystywane w nauczaniu w krajach wysoko rozwiniętych. Dzieci mają szansę brać udział w warsztatach organizowanych przez specjalne Centra Edukacyjne. Teraz Twoje dziecko, podobnie jak koledzy z innych krajów, ma szansę uczestniczyć w zajęciach dydaktycznych LEGO®. Warsztaty obywają się w Adedu.

Nauka przez zabawę i eksperymentowanie

Programy nauczania, na których bazujemy zostały napisane przez najlepszych dydaktyków światowych. Pracujemy zgodnie z zasadą „hands on, minds on”. Zabawa z klockami wyzwala w dzieciach kreatywność i otwiera na nowe możliwości. Podczas zajęć rozwijamy cechy niezbędne we współczesnym świecie: umiejętności rozwiązywania problemów, kompetencje komunikacyjne, uczymy pracy w grupie. W trakcie warsztatów każde dziecko pracuje we własnym tempie i nie jest oceniane. Klocki LEGO® kochają wszystkie dzieci. Na zajęciach świetnie odnajdują się zarówno dzieci odważne jak i nieśmiałe.

Robotyka LEGO®

Zajęcia z LEGO® robotyki to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby dzieci i pomoc w rozwijaniu ich pasji. Czy zastanawialiście się kiedyś o czym marzy dzisiejszy mały człowiek, co go fascynuje i jakie ma możliwości? Wszyscy wiemy, że większość pięciolatków świetnie radzi sobie z obsługą komputera. To już standard. Okazuje się jednak, że dzieci potrafią o wiele więcej. Pod okiem naszych edukatorów, dzieci już od 5 roku życia uczą się jak stworzyć własnego… robota i zaprogramować go za pomocą prostych algorytmów według własnego pomysłu!

Naszą bazą są klocki, które umożliwiają dzieciom budowanie robota wyposażonego w silniki i sensory oraz podłączenie go do komputera za pomocą kabla USB i zaprogramowanie go. Dzieci pracują parami co jest konieczne aby się komunikowały i nauczyły pracy w grupie.
Podczas zajęć najważniejsza jest dla nas nauka przez zabawę. Edukując przez zabawę rozwijamy umiejętności z różnych obszarów: z obszaru edukacji polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej, zajęć komputerowych oraz praktyczno-technicznych.

Na oczach dzieci powstaje robot, który dzięki nim ożywa! No i to co najważniejsze: dzieci otrzymują natychmiastowy efekt czyli ruch robota. Współcześni dydaktycy dowodzą, że konstrukcja naszego mózgu nastawiona jest obecnie na szybki efekt, mózg najlepiej chłonie wiedzę jeśli osiągamy sukces w szybkim czasie. Tym sukcesem dla naszych dzieci jest właśnie poruszający się dzięki nim robot.

Pierwszy etap kursu robotyki bazuje na zestawie LEGO® WeDo i podzielony jest na 4 bloki tematyczne: zaskakujące maszyny, dzikie zwierzęta, sport i niesamowite przygody. Z każdego bloku dzieci budują po 3 roboty. Zajęcia zaczynają się prezentacją edukacyjną pobudzającą kreatywność dzieci, nawiązującą do budowanego robota. Następnie dzieci oglądają na swoich komputerach film dydaktyczny dotyczący konkretnego modelu robota. Dowiadują się jakie czynności będzie wykonywała ich budowla. Następnie zgodnie z instrukcją pokazaną na netbookach dzieci budują robota. Podłączają silnik, czujniki i kostkę USB do komputera i zaczynają programować za pomocą prostych algorytmów. Ich robot ożywa 😉
Szczegóły organizacyjne

 • lekcja pokazowa 24 i 26 lutego: sobota 11.00 lub poniedziałek 18.00
 • start kursów: 3 i 5 marca: sobota, 11.00 lub poniedziałek 18.00
 • wiek 5-8 lat
 • cena: 440 zł
 • 12 zajęć x 60 minut

Plan zajęć:

 • 1 spotkanie: wprowadzenie do robotyki i ptaszki z silnikiem2 spotkanie: małpa grająca na bębenkach z silnikiem
 • 3 spotkanie: krokodyl kłapiący paszczą z silnikiem i czujnikiem zbliżeniowym
 • 4 spotkanie: lew reagujący na rzucany przez dziecko pokarm (zbudowany z klocków) z silnikiem i czujnikiem zbliżeniowym
 • 5 spotkanie: wielki ptak z silnikiem i czujnikiem ruchu
 • 6 spotkanie: bramka i bramkarz z silnikiem i czujnikiem zbliżeniowym
 • 7 spotkanie: noga kopiąca piłkę z papieru z silnikiem i czujnikiem zbliżeniowym
 • 8 spotkanie: kibice z silnikiem i czujnikiem zbliżeniowym i boisko piłkarskie: rozgrywki w drużynach
 • 9 spotkanie: samolot z silnikiem i czujnikiem ruchu
 • 10 spotkanie: olbrzym z silnikiem i czujnikiem zbliżeniowym
 • 11 spotkanie: łódka falująca na falach z silnikiem i czujnikiem ruchu
 • 12 spotkanie: budowanie modelu według własnego pomysłu

Więcej o zajęciach: www.edupunkt.com.pl
Zapisy: biuro@edupunkt.com.pl, tel. 512 820 142 lub biuro@adedu.pl , tel. 513 683 083