Warsztaty szachowe.
Nauka gry od podstaw.
Zajęcia kierowane do dzieci w wieku 4-6 oraz 7-10 lat .


Dzieci będą mogły nauczyć się i doskonalić swoje umiejętności gry w szachy.
Na zajęciach  poznamy też różne modyfikacje tradycyjnej wersji szachów (np. Szachy Fishera, szachy jednoosobowe, szachy trzyosobowe, internetowe pojedynki z graczami online, duże szachy przestrzenne itp.)

Nauka gry w szachy pomaga w wszechstronnym rozwoju dziecka. Kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia. Rozwija również wyobraźnię przestrzenną i pozytywnie wpływa na rozwój intelektu. Zwiększa aktywność umysłową. Rozbudza też twórcze zdolności.
Szachy to też wiele elementów wychowawczych.
Uczą odwagi i odpowiedzialności za własne decyzje. Młody adept „królewskiej gry” staje się bardziej cierpliwy, wytrwały i w pełni panuje nad sobą.

Szachy uczą też pokory gdyż, nie wszystkie decyzje są słuszne (w myśl powiedzenia, że nie ma na świecie szachisty który wygrałby wszystkie swoje partie).
Efekty widać już we wczesnej edukacji dziecka. Objawia się to umiejętnością koncentracji nad zagadnieniem, łatwością zapamiętania szczegółów czy szybkością w dotarciu do prawidłowego rozwiązania problemu.
Szachy to nie tylko wyrafinowana rozrywka intelektualna, ale także ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci.

 

Przepraszamy – jesteśmy w trakcie ustalania grafiku.

Zajęcia odbywają się w………

Planowany termin rozpoczęcia zajęć  ………

Koszt jednorazowych zajęć – 25 zł
Pierwsze zajęcia można opłacić jednorazowo.

Opłata za kolejne zajęcia jest w systemie miesięcznym.

Ilość miejsc – min. 4, max 10

Zapraszamy do zapisów – bezpośrednio w Adedu, telefonicznie pod numerem 513683083, e-mailem biuro@adedu.pl, lub poprzez fb messengera.

W przypadku nie zebrania się grupy chętnych na  zajęcia zastrzegamy sobie prawo do odwołania zajęć.

 

Zajęcia prowadzi Aneta Zawiślak

Jestem licencjonowanym instruktorem gry w szachy dla dzieci i młodzieży, pedagogiem, nauczycielem z  pasją, który oprócz zasad gry chce wprowadzić dzieci w bajkowy świat szachów, pokazać inną perspektywę intelektualnego rozwoju.
Jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, kierunki Resocjalizacja i Profilaktyka Społeczna oraz Pedagogika Wczesnoszkolna.
Zapraszam wszystkie młode umysły do wspólnej zabawy z szachami.