Nasza alternatywa dla świetlicy szkolnej.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszej rzeczywistości stworzyliśmy „Rozwojowe odrabianki”. Jest to miejsce, gdzie Państwa dzieci będą mogły bezpiecznie spędzić czas po szkole. Będą miały okazję do rozwijania swoich umiejętności oraz odkrywania swoich pasji podczas udziału w różnych zajęciach edukacyjno-rozwijających. Odrobią również lekcje pod czujnym okiem nauczyciela, aby kiedy wrócicie do domu, cały swój wolny czas, który jest tak ważny, a którego mamy na co dzień tak mało, przeznaczyć swojemu dziecku.
Kameralny charakter pozwala stworzyć odpowiednie warunki do odrabiania lekcji oraz odetchnąć od szkolnego zgiełku.

Oferta kierowana do dzieci z klas 1-3.

Grupa  liczy min. 10 osób, max. 12.
Koszt 420 zł miesięcznie.

Mamy uprawnienia i możemy przyprowadzać dzieci ze świetlicy szkolnej do Akademii Adedu z niżej wymienionych szkół:

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II,
  • Szkoła Podstawowa nr 11 im. I Dywizji Kościuszkowskiej.

„Rozwojowe odrabianki” działają od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00- 18:00 (oprócz dni ustawowo wolnych od szkoły).

A jak będzie wyglądał tydzień w Rozwojowych odrabiankach 🙂
Misją naszego miejsca jest aktywne stymulowanie rozwoju dzieci i wspieranie rodziców w jakże trudnej sztuce uch wychowania. Dlatego też każdego dnia po powrocie ze szkoły organizujemy gamę zajęć tematycznych.
Po przekroczeniu progu Adedu, mamy chwilkę czasu, aby odpocząć i zjeść jabłko.
Zabieramy się potem do odrobienia pracy domowej na następny dzień w szkole. Następnie w zależności od dnia zaczynamy zajęcia:


W poniedziałek organizujemy zajęcia dla dzieci pobudzające zmysły. Wspomagają one wszechstronny rozwój dzieci i pokazują w jaki sposób rozwijać wszystkie zmysły. Dzieci uczą się świadomości własnego ciała, ćwiczą zmysł równowagi, przyswajają piosenki i wierszyki. Będziemy poznawać różne faktury, barwy oraz uczestniczyć w zabawach manualnych i plastycznych ćwicząc przy tym małą motorykę i koordynację oko – ręka.

We wtorek zapraszamy na zajęcia ogólnorozwojowe. Dzieci będą odkrywały i koncentrowały się nad nowymi wyzwaniami, pogłębiały rozwój poznawczy ruchowy i intelektualny. Nierozłącznym elementem zajęć będą zajęcia z chustą animacyjną przy muzyce i zabawy logopedyczne. Zabawy dynamiczne zaspokoją potrzebę ruchu dziecka na tym etapie rozwoju, a zabawy statyczne wpływają na skupienie uwagi ćwiczą koncentrację.

W środę dzieci wezmą udział w zajęciach teatralnych, które mają na celu pomóc w przystosowaniu do życia w społeczeństwie, budują wrażliwość, poczucie wspólnoty i zaangażowanie. Pomagają dzieciom uświadomić sobie samego siebie. Poznać i przyswajać świat zewnętrzny. Uczą koncentracji, rozładowują napięcia, uczą podejmowania wspólnych działań.

Czwartki przeznaczamy na zajęcia z „Abecadła” To zajęcia kiedy wspólnie spędzany czas jest przede wszystkim dobrą zabawą. Jest to zabawa „w czytanie” Podczas jej trwania demonstrujemy dziecku specjalne tablice z tekstem. Eksperymentujemy z nim na wszystkie możliwe sposoby.

Piątek przeznaczamy na zabawę z językiem angielskim. Naszym celem jest osłuchanie się z językiem. Będziemy uczyć się piosenek, wierszyków. Popracujemy nad prawidłową wymową. Przy okazji poćwiczymy pracę w parach i grupach oraz będziemy rozwijać sprawności manualne.

Dodatkowo jest możliwość skorzystania z zajęć pozalekcyjnych, organizowanych w Akademii ( plastycznych, ruchowych) oraz pomocy specjalistów (psychologa, logopedy, terapeuty ręki) w niższych cenach.

J. angielski – cotygodniowe, godzinne zajęcia z lektorem są już wliczone w cenę.

Zaczynamy po zebraniu się minimum 10 osobowej grupy.